Eyüp Yıldız ile günün kuponu

Eyüp Yıldız'ın sizler için hazırladığı kuponu paylaşıyoruz

Eyüp Yıldız ile günün kuponu

984 - Olympiakos - Anadolu Efes (Ms1 ve Alt)

Anadolu Efes, kendi evinde son maçı kaybederek bence artık seriyi de kaybetti. Bazı isimler çok istikrarsız oynuyorlar, Huertel ve Honeycutt'ın bencil oyunları, son maçta kırılma anlarında çok ciddi sıkıntı yaratttı. Atletizm olarak rakibin çok üzerindeyiz ama diğer taraftan oyun disiplini ve topu paylaşma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Son maçta 74-62 mağlup olurken, rakipten 11 ribaund fazla almayı başarmamıza rağmen bu bizim için olumlu bir sonuç yaratmamış gözüküyor.

Olympiakos, tempoyu düşürüp sete iyi yerleşmeyi tercih eden bir takım. Bu sebeple maçlarında genelde yüksek skorlar olmuyor, son maçıda bu şekilde kazandıklarını söyleyebiliriz. Ayrıca çok tecrübeli ve kırılma anlarını iyi oynayabilen isimlere sahipler. Printezis, Spanoulis servis kırıp avantajı eline almışken, buradan serinin kaybedilmesine çok fazla izin vereceklerini düşünmüyorum. 

Olympiakos'un tempoyu düşürüp sert savunma ile kazanacağına inanıyorum. Maç sonu 1 ve alt tercihlerim var.


980 - Cleveland - Toronto (Ms1 ve Alt)

Toronto, normal sezonda çok inişli çıkışlı bir performans ortaya koydu, istikrarsız oyunları kesinlikle bana güven vermiyor. Sakat oyuncuları yok mücadeleye tam kadro çıkacaklar ama bir önceki turda Milwaukee karşısında özellikle ilk 3 maçta çok zorlandılar. Hücumda Cleveland gibi geniş opsiyonlara sahip değiller. K.Lowry ve D.DeRozan'ın eline bakıyorlar. Bu da sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Cleveland, ise bir önceki turda Indiana'yı 4-0 ile hiç zorlanmadan geçmeyi başardı. Sakat oyuncularında takıma dönmesiyle beraber çok rahatladılar. Toronto savunması hücum yüzdelerini aşağı çekmeyi başarsa bile kazanmalarına engel olacağını zannetmiyorum. L.James, K.Love, JR.Smith, K.Irwing gibi isimlerden alacakları katkıyla sürprize izin vereceklerini zannetmiyorum.

Maç sonu 1 ve alt tercihleri değerlendirilebilir.

981 - S.Spurs - Houston (Üst ve Ms2)

Houston, bir önceki turda Oklahoma'yı çok fazla zorlanmadan 4-1 ile geçmeyi başardı. J.Harden muazzam bir sezon geçiriyor, sadece skor katkısı vermiyor, yaptığı asistlerle de takımı organize ediyor. Ona yardım eden L.Williams, C.Brewer, C.Capela gibi isimler var. Bu seride kolay pes edeceklerini hiç düşünmüyorum. Sam Dekker dışında da sakat oyuncuları yok.

Spurs, Popovich yönetiminde çok dengeli bir basketbol oynuyor ama Memphis karşısında çok zorlandılar. Eski tempoları atletizmleri yok, savunmaları da çok geriye gitmiş durumda. L.Kawhi, T.Parker ve L.Alridge dışındaki isimler yeterince maçın içine giremiyorlar. Yıpranarak çıktıkları yarı finalde Houston karşısında özellikle savunmada çok zorlanacaklarını düşünüyorum.

Üst ve maç sonu 2 tercihlerim var.

Günün kuponu:
984 - Olympiakos - Anadolu Efes (Ms1) - 1.70
980- Cleveland - Toronto (Ms1) - 1.70
981- Spurs - Houston (Üst) - 1.70

Toplam Oran :  4.9

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER