Bottas, Rusya GP'sinde ciddi şekilde lastik yanığını idare etmiş

Mercedes, Valtteri Bottas'ın Rusya GP'nin özellikle son bölümünde lastiklerdeki ciddi yanığa rağmen durumu idare etmeye...

Bottas, Rusya GP'sinde ciddi şekilde lastik yanığını idare etmiş

Mercedes, Valtteri Bottas'ın Rusya GP'nin özellikle son bölümünde lastiklerdeki ciddi yanığa rağmen durumu idare etmeye çalıştığını açıkladı.

Yarışın ilk bölümünü domine eden Bottas, süper yumuşak lastiklere geçtikten sonra 38. turda lastiklerini çok ciddi bir şekilde kilitleyerek zarar verdi.

Mercedes, lastiklerdeki yanık bölgenin çok ciddi olduğunu ve yarışın son bölümünde araçta çok fazla titreşim olduğunu açıkladı. Araç üstü görüntülerden de Bottas'ın direksiyonunun çok şiddetli sallandığı açıkca görüldü.

Toto Wolff "Her iki ön lastiği kilitledi ve yanık bölge oluşturdu. Telemetre verileri lastiklerine çok ciddi hasar verdiğini gösterdi ve yarışın sonunda performansı bundan olumsuz etkilendi. Stresli anlardı ancak birlikte durumu idare ettik. Performansı yine de iyiydi. 1. sektör çok iyiydi. 2. sektörde mücadele edebildi ve bir kaç salise kaybetti. Bir sonraki tur ise iyiydi. Her şey çok rahat olmadı. Tur bindirmelerde trafik sorunu vardı. Bazen bize karşı oluyor ancak yarışın sonunda Felipe konusunda şanslıydık. Ona çok teşekkürler. Bir bira ısmarlamam lazım. Bizim lehimize oldu ancak bazen böyle şeyler olur." açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER